Włoski dom mody Gucci pójdzie bez futrzenia w 2018 roku

Pozostałe przedmioty futrzane, które mają być sprzedane na aukcji jako marka luksusu, wyznaczają trwałość i są zgodne z kierownictwem Armani z 2016 roku

Gucci będzie wolna od futra w przyszłym roku i sprzedał wszystkie pozostałe przedmioty z futra zwierzęcego, ogłosił prezes i dyrektor generalny włoskiej mody, Marco Bizzarri.

Zmiany wejdą w życie z kolekcją kolekcji wiosna-lato 2018 marki, Bizzarri powiedział podczas rozmowy w London College of Fashion.

wloski-dom-mody-gucci-pojdzie-bez-futrzenia-w-2018-roku

Prezydent Gucci powiedział w środę, że ruch wykazał “nasze absolutne zobowiązanie do uczynienia trwałości nieodłączną częścią naszej działalności”.

Bizzarri powiedział, że nowe podejście było możliwe dzięki kreatywnemu twórcy Gucci Alessandro Michele, który został powołany w 2015 roku.

“Wybierając nowego kreatywnego reżysera, chciałem znaleźć kogoś, kto podzielał przekonanie o znaczeniu tych samych wartości”, powiedział Bizzarri. “Wyczuwałem to natychmiast po tym, jak spotkałem się z Alessandro po raz pierwszy.”

W ramach zmiany odbędzie się aukcja charytatywna pozostałych przedmiotów z futra z domów mody, a przychody trafią do organizacji zajmujących się prawami zwierząt Humane Society International i LAV.

Kitty Block, prezes Humane Society International, świętował ruch marki luksusowej jako “współczującą decyzję”.

“Gucci wolna od futra to ogromny zmieniacz gry”, powiedziała w oświadczeniu. “To, że włoska fabryka kończy użycie futra z powodu okrucieństwa, będzie miała olbrzymi efekt falujący w całym świecie mody”.

Gucci stanie się częścią Fur Free Alliance, międzynarodowej grupy ponad 40 organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt i promujących alternatywy dla futra w przemyśle mody.

Dom mody jest własnością luksusowej grupy holdingowej Kering, która również ma projektantkę Stella McCartney jako inną, pozbawioną futra marki pod jej parasolką.

Nowa decyzja Gucci pochodzi po tym, jak włoska marka Armani ogłosiła w 2016 roku, że w swoich kolekcjach nie będzie już miała futer.

>>> Zobacz także: hurtownia odzieży włoskiej w Wólce Kosowskiej

Recommended Reading

Discuss

Your email address will not be published. Required fields are marked *